Producent:
Wybierz producenta

Szopki bożonarodzeniowe

Szopki bożonarodzeniowe to symbol świąt oraz przepiękna ozdoba kościoła podczas przeżywania obchodów przyjścia na świat Zbawiciela. W sprzedaży posiadamy ręcznie wykonane postaci, które dopracowane są w najmniejszym szczególe i które dopełniają każdą szopkę. Komplety składają się z 12, 14, 21, 25, 26 bądź 28 elementów. Jeśli klient decyduje się na największy oferowany przez naszą pracownię komplet, może on dodatkowo wybrać jego elementy. Dzięki zaangażowaniu, które wkładamy w tworzone przez nas figury świętych oraz inne wyposażenie szopek, będą one stanowić przepiękną ozdobę podczas okresu bożonarodzeniowego. Nasze figurki wykonywane są wytrzymałych materiałów, które będą cieszyć oko przez wiele lat oraz znakomicie uzupełniać misterium oczekiwania przyjścia na świat Jezusa.

301_www Średnia ocena klientów:
id-302_www Średnia ocena klientów:

SZOPKA 14 elem. - ID 302

A nativity, a small set of 14...

Szczegóły

id-303++-(-brak-gwiazdki-)_www Średnia ocena klientów:

SZOPKA 28 elem. - ID 303

A nativity, a big set of 28...

Szczegóły

id-305+_www Średnia ocena klientów:

SZOPKA 26 elem. - ID 305

A nativiy,a big set of 29...

Szczegóły

307_www Średnia ocena klientów:

PASTERZ Z KIJEM - ID 307

A shepherd with a stick Hirt min einem...

Szczegóły

308_www Średnia ocena klientów:

PASTERZ Z GOŁĄBKAMI - ID 308

A shepherd with doves Hirt min Tauben

Szczegóły

309_www Średnia ocena klientów:

PASTERZ Z FLETEM - ID 309

A shepherd with a flute Hirt min der...

Szczegóły

310_www Średnia ocena klientów:

PASTERZ Z OWCĄ - ID 310

A shepherd with a sheep Hirt min einem...

Szczegóły

311_www Średnia ocena klientów:

ŚW. RODZINA - ID 311

The Holy Family Die Heilige Familie

Szczegóły

312_www Średnia ocena klientów:

LATARNIK - ID 312

A lighthouse man Laternenträger

Szczegóły

Strona 1 z 4

Szopki bożonarodzeniowe

Jedne z najpopularniejszych tradycji katolickich – szopki bożonarodzeniowe - to sięgające zamierzchłych wieków zwyczaje, które szybko zyskały przychylność Kościoła i wiernych. Dzięki prostocie, która charakteryzuje ten sposób przedstawienia przyjścia Pana na świat, zarówno dzieci, jak i dorośli mogą cieszyć oko tym wynalazkiem oraz doskonale pojąć jakie jest jego przesłanie. Nasza firma zajmuje się produkcją figur sakralnych, dlatego można tu się zaopatrzyć w starannie wykonane, ręcznie malowane statuetki, które pięknie będą się prezentować podczas radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa. Oprócz wyposażenia szopki, nasza pracownia wykonuje także rzeźby, takie jak stacje drogi krzyżowej czy gustownie przedstawione anioły i postaci świętych. Każdy współpracujący z nami sklep oraz klient indywidualny z pewnością doceni jakość naszych wyrobów.

Figurki do szopek bożonarodzeniowych

Szopki bożonarodzeniowe wyposażone są w pięknie wykonane figury świętych, pasterzy, trzech króli oraz zwierząt, które uczestniczyły w wydarzeniu znanym jako przyjście Jezusa Chrystusa na świat. W dzisiejszych czasach statuetki wykonuje się z przeróżnych materiałów – drewna, porcelany, metalu oraz wielu więcej, a dodatkowo występują one w przeróżnych odsłonach oraz rozmiarach. Tak przygotowane figury sakralne oraz ozdoby umieszcza się w starannie przygotowanej szopce, a następnie pozwala wiernym na podziwianie. Zgodnie z tradycją zapoczątkowaną przez Franciszkanów, dziś niejednokrotnie można zobaczyć pełnowymiarowe szopki bożonarodzeniowe. Znajdują się tam żywe zwierzęta oraz aktorzy odgrywający role postaci, które zazwyczaj reprezentowane są przez umieszczone w specjalnie przygotowanej budce figurki.

Historia

Tradycja przygotowywania szopek bożonarodzeniowych sięga IV wieku, kiedy to w wykutej w skale grocie pod Betlejem został umieszczony marmurowy żłobek, a następnie rzeźby Świętej Rodziny. Stamtąd zwyczaj ten powędrował do Rzymu, gdzie następnie szybko został rozpowszechniony w państwach katolickich. Za najważniejszego prekursora tej pięknej tradycji uważa się żyjącego w XIII wieku św. Franciszka. We włoskiej miejscowości, Greccio, przygotował on wraz z parafianami misterna inscenizację wydarzeń związanych z przyjściem na świat Syna Bożego. W Polsce szopki bożonarodzeniowe pojawiły się również w XIII w., natomiast do naszych czasów przetrwały pochodzące z 1370 r. figury świętych z kościoła św. Andrzeja w Krakowie. Nasz kraj dodatkowo posiada ciekawą, powstałą w XIX w. tradycję szopek krakowskich.

PPHU "Maria"
ul. Wojska Polskiego 65 67-100 Nowa Sól 68 387 34 50 maria@data.pl Desing by: Data serwis

www.sienkiewicz.pl